FLTR75V05Z
Manufacturer
GE Critical Power (ABB Embedded Power)
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 75VDC 5A TH
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
FLTR75V05Z PDF
Type Description
Series:FLT
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Two Stage
Voltage - Rated DC:75V
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:5 A
Frequency - Operating:-
Applications:General Purpose
Approval Agency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C