RTCN-5010
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 500VDC/VAC 10A CHASS
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
RTCN-5010 PDF
Type Description
Series:RTCN
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:500V
Voltage - Rated AC:500V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:10 A
Frequency - Operating:-
Applications:General Purpose
Approval Agency:EN, UL
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C