500TDSS84
Manufacturer
Delta Electronics / EMI
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 480VAC 500A CHASS
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
500TDSS84 PDF
Type Description
Series:TDS
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:500 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Quick Connect
Inductance:3µH