FN9246-12-06
Description
LINE FILTER 250VAC 12A CHASS MNT
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
FN9246-12-06 PDF
Type Description
Series:FN 9246
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:12 A
Frequency - Operating:DC ~ 400Hz
Applications:Lighting
Approval Agency:CSA, SEMKO, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Quick Connect
Inductance:1.85mH