RP692-100-1000-S
Manufacturer
Astrodyne TDI
VIGOR # :
Description
HV/HIGH CURRENT DC PWR LINE FILT
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
RP692-100-1000-S PDF
Type Description
Series:RP692
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:DC
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:1.2kV
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:100 A
Frequency - Operating:-
Applications:General Purpose
Approval Agency:CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C