FN3025HP-50-72
Description
LINE FILTER 50A CHASSIS MOUNT
DataSheet
FN3025HP-50-72 PDF
Type Description
Series:FN 3025
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):520 V
Current:50 A
Frequency - Operating:DC ~ 60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:CSA, ENEC, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C