RP405-40-0-W
Description
3PH WYE COMPACT SNGL STAGE PWR L
DataSheet
RP405-40-0-W PDF
Type Description
Series:RP405
Filter Type:Three Phase (Wye)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):3.5 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:40 A
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C