FN351H-110-35
Description
LINE FILTER 110A CHASSIS MOUNT
DataSheet
FN351H-110-35 PDF
Type Description
Series:FN 351
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):520 V
Current:110 A
Frequency - Operating:DC ~ 60Hz
Applications:Inverters, Power Drive Systems
Approval Agency:CSA, ENEC, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C