FTA-100-104
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 500VAC 100A CHASSIS
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
FTA-100-104 PDF
Type Description
Series:FTA
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Wye)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:500V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:100 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:cURus, VDE
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C