RP500-10-.47-W
Manufacturer
Astrodyne TDI
VIGOR # :
Description
EMI/HARMONICS DUAL STAGE PWR LIN
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
RP500-10-.47-W PDF
Type Description
Series:RP500
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Two Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:10 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C