RPM7200-10-S
Manufacturer
Astrodyne TDI
VIGOR # :
Description
MIL/COTS AC SINGLE PH EMI PWR LI
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
RPM7200-10-S PDF
Type Description
Series:RPM7200
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Two Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:300V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:10 A
Frequency - Operating:50/60Hz, 50/400Hz
Applications:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C