RP190-10-2.2
Manufacturer
Astrodyne TDI
VIGOR # :
Description
COMPACT SNGL STAGE PCB MOUNT PWR
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
RP190-10-2.2 PDF
Type Description
Series:RP190
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:10 A
Frequency - Operating:DC ~ 60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:CE, cURus, SEMKO
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C