NAP-16-332-DXU
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
NAP-16-332-DXU PDF
Type Description
Series:NAP
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:250V
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):250 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:16 A
Frequency - Operating:-
Applications:General Purpose
Approval Agency:cURus, VDE
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C