RP600-15-1000-S-B
Manufacturer
Astrodyne TDI
VIGOR # :
Description
HIGH PERF DC PWR LINE FILTER
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
RP600-15-1000-S-B PDF
Type Description
Series:RP600
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:DC
Configuration:Two Stage
Voltage - Rated DC:100V
Voltage - Rated AC:100V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:15 A
Frequency - Operating:-
Applications:General Purpose
Approval Agency:CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C