B86305L0156S000
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
LINE REACTOR 156A, 0.2MH
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
B86305L0156S000 PDF
Type Description
Series:B86305
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:520V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:156 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:Converter
Approval Agency:cURus
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Terminal Block
Inductance:200µH