
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMER SOL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | DC |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | 1200V (1.2kV) |
| Voltage - Rated AC: | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 150 A |
| Frequency - Operating: | - |
| Applications: | Photovoltaic Inverter |
| Approval Agency: | cURus |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FMER-G62S-J517 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FILTER 3PHASE EXTERNAL LINE 110A
LINE FILTER 230A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 1.6KA CHASSIS MOUNT
CONN HEADER VERT 23POS 2.54MM
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL
JAM NUT RECEPTACLE
LINE FILTER 1.2KVDC 150A CHASS