
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NAM |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | 250V |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 250 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 20 A |
| Frequency - Operating: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, VDE |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NAM-20-101-DXE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 500VAC 150A CHASSIS
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
LINE FILTER 50A CHASSIS MOUNT
CAP CER 0.022UF 25V U2J 0805
CAP CER 0.039UF 63V X7R 1808
CAP CER 47PF 4KV C0G/NP0 2220
LINE FILTER 250VDC/VAC 20A DIN