
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FN 3359 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Three Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 400 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | 690 V |
| Current: | 250 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, ENEC |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Threaded Post (M10) |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of FN3359HV-250-28 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
KEH 40A 2S SP DELTA 440 VAC
KEB 20A 1S NUT DELTA 440VAC 50HZ
CAP CER 2200PF 16V X7R 0603
CRYSTAL 37.0000MHZ 12PF SMD
CBL 5PR 18AWG SHLD
LINE FILTER 250A CHASSIS MOUNT