
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-22 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 20 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | Safety |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 600µH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 72 |
Current price of AMI-22A-20-6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 16A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 480VAC 36A CHASS MNT
LINE FILTER 130A CHASSIS MOUNT
CONN RCPT .100" 21POS GOLD PCB
CIRCULAR
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V