
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FN 351 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 250 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | 440 V |
| Current: | 280 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 60Hz |
| Applications: | Inverters, Power Drive Systems |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FN351-280-37 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT
LINE FILTER 3A CHASSIS MOUNT
CAP CER 0603 1.1PF 16V ULTRA STA
IC REG LINEAR 3V 150MA SOT23-5
ERC-65 154K 1% T-2 RNC65H1543FR
LINE FILTER 280A CHASSIS MOUNT