
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KES |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Wye) |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 520V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 6 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CSA, UL |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 6KESS1BFPW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 115/250VAC 2A CHAS
LINE FILTER 300/520VAC 64A CHASS
LINE FILTER 80A CHASSIS MOUNT
CAP CER 330 PF 630V X7R 1206 PB
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP
SFERNICE FIXED RESISTORS
KES 6A 1S SPADE WYE 520VAC 50HZ