
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KEP-BS |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Wye) |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 520V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 100 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CSA, UL |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 100KEPS10BBSW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
KEB 60A 1S NUT DELTA 440VAC 50HZ
LINE FILTER 500VAC 6A DIN RAIL
LINE FILTER 130A CHASSIS MOUNT
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206
CAP CER 10PF 400VAC SL RADIAL
KEP 100A 1S HIGH PLUS SP BS WYE
MOSFET N-CH WAFER