
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DK |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 1 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CSA, UR, VDE |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 1.86mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 9 |
Current price of 6609034-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 520VAC 720A CHASS
KEM 55A 1S HIGH PER SP BS DELTA
LINE FILTER 250A CHASSIS MOUNT
CAP CER 2700PF 10V X7R 1206
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1812
TOOL HAND CRIMPER 18-20AWG SIDE
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT