
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | * |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 3 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 1.03mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of AMI-M12AA-1-3-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VDC/VAC 3A DIN
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
EMI FILTER, 300VDC, 1A, FLEX WIR
HOSE 0.512" ID POLY 100' BLACK
3PH WYE SNGL STAGE PWR LINE FILT
DIODE ZENER 12V 50W TO204AD
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT