
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FN 3288 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 530V, 305V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 305 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | 530 V |
| Current: | 16 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 60Hz |
| Applications: | Inverters, Power Drive Systems |
| Approval Agency: | CE, ENEC, UR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FN3288-16-44-C21-R65 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 480/520VAC 80A CHASS
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
LINE FILTER 5A CHASSIS MOUNT
CAP CER 0.012UF 500V X7R 1812
CAP CER 10PF 16V X7R 0201
CAP CER 330PF 100V X7R 1206
LINE FILTER 16A