
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FCD |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 277 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | 480 V |
| Current: | 150 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | Regenerative Motor Drive |
| Approval Agency: | UR |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of 3-6609974-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 100A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
LINE FILTER 10A CHASSIS MOUNT
XTAL OSC VCTCXO 50.0MHZ HCMOS
DC DC CONVERTER 12V 2W
DC DC CONVERTER 12V 250MW
LINE FILTER 150A CHASSIS MOUNT