
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMBC EP |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 760V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 36 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, ENEC, UL, VDE |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FMBC-395B-3614 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 520VAC 42A CHASS MNT
LINE FILTER 250VDC/VAC 20A DIN
FMBC LL FILTER 3PH 2ST 30A 520VA
CONN HEADER VERT 12POS 5.08MM
MOD BLOCK XHP50 4000K SQUARE
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
FMBC EP FILTER 3PH 2ST 36A 760VA