
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FTB |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Wye) |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 500V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 80 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, VDE |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FTB-80-663-HS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FMBC EP FILTER 3PH 2ST 80A 760VA
LINE FILTER 180A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 500VAC 200A CHASSIS
FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC RAD
MEMS OSC XO 36.8640MHZ CMOS SMD
ULTRA HIGH PERF SNGL STAGE IEC I
LINE FILTER 500VAC 80A CHASSIS