
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FN 3288 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 530V, 305V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 305 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | 530 V |
| Current: | 100 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 60Hz |
| Applications: | Inverters, Power Drive Systems |
| Approval Agency: | CE, ENEC, UR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FN3288-100-35-C17-R65 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT
12V 27A ALKALINE BATTERY
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD
SFERNICE FIXED RESISTORS
LINE FILTER 100A