
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-M11K |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 20 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | IEC 320-C20, Quick Connect |
| Inductance: | 440µH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 60 |
Current price of AMI-M11K-7-20-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
KEV 100A 2S SP WYE 440 VAC
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
FUSE BLOCK CART 300V 10A CHASSIS
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 20MM
LINE FILTER 250VAC 7A CHASS MNT
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM