
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F1300 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 6 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CE, CSA, TUV, UR |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of F1300AA06 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
FSB SERIES EMI FILTER
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT
CAP CER 270PF 16V X5R 0201
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0603
LED WHITE 4000K 90CRI 3030
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT