
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-23 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 20 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect, Threaded Post (M4) |
| Inductance: | 4mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 60 |
Current price of AMI-23-20-6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 750A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 110/250VAC 16A CHAS
EMI FILTER, 300VDC, 16A, FLEX WI
XTAL OSC XO 312.5000MHZ LVDS SMD
CONN HDR 12POS 0.05 GOLD PCB
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT