
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FN 612 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 10 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CSA, ENEC, UR |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 450µH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of FN612B-10-06 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 110A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 10A CHASSIS MOUNT
EMC LINE FILTER
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 200W
TRANS NPN DARL 100V 2A DPAK
PMI .250" LED 48V WIRE CLEAR GRE
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT