
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMBC ECO |
| Package: | Box |
| Part Status: | Obsolete |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 480V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 65 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | Inverters, Power Drive Systems |
| Approval Agency: | cURus, ENEC, VDE |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of FMBC-0997-6500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
REACTOR
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
RES 680K OHM 5% 3/4W 1206
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB
COMPLETE UNIT BLU/GRU/YEL/RED
LINE FILTER 480VAC 65A CHASS MNT