FC100V20A
Manufacturer
Power-One (Bel Power Solutions)
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 100VDC 20A TH
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
FC100V20A PDF
Type Description
Series:FC
Package:-
Part Status:Obsolete
Filter Type:Three Phase (Wye)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:100V
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:20 A
Frequency - Operating:-
Applications:General Purpose
Approval Agency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C