FN3258H-30-47
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 30A CHASSIS MOUNT
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
FN3258H-30-47 PDF
Type Description
Series:FN 3258
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):520 V
Current:30 A
Frequency - Operating:DC ~ 60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:CSA, ENEC, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C