AWBPF-4100MBW200-01
Manufacturer
AWG TECH Pte. Ltd.
VIGOR # :
Description
W/G FILTER C-BAND 4000-4200MHZ
Catalog
RF Filters
DataSheet
AWBPF-4100MBW200-01 PDF
Type Description
Series:*
Package:Retail Package
Part Status:Active
Frequency:4.1GHz
Bandwidth:200MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.6dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:-
Size / Dimension:4.724" L x 2.752" W (120.00mm x 69.90mm)
Height (Max):3.874" (98.40mm)