LP0805A0836ASTR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
RF FILTER LOW PASS 836.5MHZ 0805
Catalog
RF Filters
DataSheet
LP0805A0836ASTR PDF
Type Description
Series:LP0805
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Frequency:836.5MHz Center
Bandwidth:25MHz
Filter Type:Low Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.3dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Height (Max):0.044" (1.12mm)