LP0805H2900ASTR
Description
RF FILTER LOW PASS 2.9GHZ 0805
DataSheet
LP0805H2900ASTR PDF
Type Description
Series:LP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:2.9GHz Center
Bandwidth:-
Filter Type:Low Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.95dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Height (Max):0.041" (1.05mm)