TTR24-3EE
Manufacturer
Telonic Berkeley Inc.
VIGOR # :
Description
TUNABLE BAND REJECT (NOTCH) FILT
Catalog
RF Filters
DataSheet
TTR24-3EE PDF
Type Description
Series:TTR
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:24MHz Center
Bandwidth:-
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:-
Size / Dimension:6.720" L x 5.440" W (170.69mm x 138.18mm)
Height (Max):2.820" (71.63mm)