LLP.2500.X.A.30
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
LTCC LOW PASS FILTER FOR 2500MHZ
Catalog
RF Filters
DataSheet
LLP.2500.X.A.30 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:2.45GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Low Pass
Ripple:0.5dB
Insertion Loss:0.42dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max):0.039" (1.00mm)