4DFA-904A-10=P
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 904MHZ 5SMD
Catalog
RF Filters
DataSheet
4DFA-904A-10=P PDF
Type Description
Series:4DFA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Frequency:904MHz Center
Bandwidth:1MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.5dB
Insertion Loss:3.8dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:5-SMD, Flat Leads
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height (Max):0.197" (5.00mm)