2450BP39D100CE
Manufacturer
Johanson Technology
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 1008
Catalog
RF Filters
DataSheet
2450BP39D100CE PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:2.45GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.2dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height (Max):0.041" (1.05mm)