AB1370B1238
Description
1370 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB1370B1238 PDF
Part Status:Active
Frequency:1.37GHz Center
Bandwidth:140MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.570" L x 1.500" W (116.08mm x 38.10mm)
Height (Max):1.100" (27.94mm)