RFBPF1608060AAT
Manufacturer
Walsin Technology
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 2.4GHZ ISM
Catalog
RF Filters
DataSheet
RFBPF1608060AAT PDF
Type Description
Series:RFBPF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:2.45GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.95dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max):0.026" (0.65mm)