AB1800B492
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
1800 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB1800B492 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:1.8GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.25dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.600" L x 4.600" W (116.84mm x 116.84mm)
Height (Max):1.850" (46.99mm)