BP0805A4320ASTR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 4.32GHZ 0805
Catalog
RF Filters
DataSheet
BP0805A4320ASTR PDF
Type Description
Series:BP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:4.32GHz
Bandwidth:400MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.2dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Height (Max):0.035" (0.90mm)