RFBPF1608060K98Q1C
Manufacturer
Walsin Technology
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 5.55GHZ 0603
Catalog
RF Filters
DataSheet
RFBPF1608060K98Q1C PDF
Type Description
Series:RFBPF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:5.55GHz Center
Bandwidth:800MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.6dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max):0.024" (0.60mm)