2500BP15M400E
Manufacturer
Johanson Technology
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 2.5GHZ 0805
Catalog
RF Filters
DataSheet
2500BP15M400E PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:2.5GHz Center
Bandwidth:400MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):0.041" (1.05mm)