AB2072B1327
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
2072 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB2072B1327 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:2.072GHz Center
Bandwidth:95MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.35dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.600" L x 4.600" W (116.84mm x 116.84mm)
Height (Max):1.420" (36.07mm)